2023.03.05. 39. Pécs-Harkány országúti futóverseny

Iskolánkban megkezdett munkássága óta megszokhattuk, hogy Ádám bácsi évről-évre kitalál valami őrültséget. Szerencsére, mint mindig, idén is vannak bőven vállalkozók, akik megvalósítják a lehetetlennek tűnőt számunkra! 2022 telén jött a legújabb szikra, mi lenne, ha lefutnánk Pécsről Harkányba? Természetesen csakis a szokásos, március eleji versenyre gondoltunk, nem akartunk senkit ijesztgetni egy amúgy átlagos napon. Jöttek a vállalkozók, megindult a szervezés és a nevezési időszak derekén kiderült, hogy bizony ezt nem ússzuk meg! No persze nem is akartuk! Az elmúlt időszak sporteseményeihez úgy álltak futóink, hogy remek felkészülés az ismeretlenre, a tesi órákon rendre felemlegettük: „Na majd a főúton a kocsik közt”. Beugróinkra sem lehetet panasz, hiszen Barni örömmel vállalta az egyik váltó záróemberének szerepét. Tanári karunkhoz (Péter és Ádám bácsi) csatlakozva meg is alakult a Hajrá Hobol! csapat. A diákokat Joci, Viktor és Péter képviselte, nem maradhatott le a HobOlimpikonok név a rajtlistáról! Hamar elérkeztünk mai napunkhoz és a vártnál sokkal gördülékenyebben zajlott minden. Ádám bá a kísérő szerepet és ezzel együtt a teljes 25km-es távot vállalta, de végül úgy alakult, hogy csak kergette sportolóinkat. Jocóval kezdve kicsivel 8km után adták át a váltóbotot, de mindenképpen meg kell említeni, hogy az ifjú titán nem bírt nyúlcipőivel, 5km után nekilendült és odatette amit bírt. Viktor nagy előnnyel vágott neki saját 9km-es részletének, míg Peti bácsi gyengélkedése miatt, itt Ádám bá vitte magával tovább a váltást. A végszó Péteré és Barni volt. Nekik jutott a legnagyobb dombocska és lejtő is. Kemény futással lábaikat kapkodva szuper teljesítménnyel hozták be Hobol váltóit a célba. Testnevelőnkre kellett várni egy picit még, hiszen felkészülése akadozott az elmúlt időszakban, de a célba érkezve és gratulálva egymásnak, azonnal visszavágót kért tanulóinktól! :) Óriási dolog számunkra, hogy a Kaposvári Atlétikai Club színeiben futhattunk az eseményen! Nagy kaland volt, hatalmas hála Péter bának, hogy autójával meg tudtuk oldani az utaztatást és a váltópontok közti kapcsolatot. PIPA az idei év egyik legnagyobb újdonságára! Benne van a Pécs-Harkány a hoboli lábakban!