Kis Iskolák sportversenye, Kézilabda, Nagypeterd 2023.05.12.

Eljött a kézilabda ideje a kis iskolák versenyében.

Idén úgy alakult, hogy a körzetben is megmérettethettük magunkat. Ennek megfelelően a mai napon ellátogattunk Nagypeterdre, mostani házigazdánkhoz. Korábbról már remek élményeket szereztünk Robi bácsiéknál, megtisztelő volt, hogy hivatalos Diákolimpiai versenyen is meglátogathattuk csapatát.

Sajnos nagyon későn érkezett a hír, hogy már a mai napon jelenésünk van, így a felkészülésünk minimálisra sikerült. Az elmúlt napokban igyekeztünk átismételni és felidézni a tanultakat, átprogramoztuk picit fejünket az atlétika és más labdasportok területéről a kézire. Az első félidőben érződött a hirtelen váltás, de azért sikerült némi fejlődést mutatnunk. Mindkét oldal hamar megérezte a meccs végkimenetelét, ezért egy rendkívül barátságos légkörben, jó hangulatú örömjáték jellemezte a mérkőzést. Lányainknál Nono és Ági váltották egymást a kapuban, utóbbi sérülésből felépülve, szépen szállt be a játékba. Nekik köszönhetően nem szórtak meg minket nagyon. A csökkentett létszámban zajló mérkőzésen, első körben Nóci és Lina kapták a szélső posztokat, köztük Patrícia és Eszti irányították csapatunk játékát. A második félidőre bemelegedő alakulatunk 8 gólig jutott, elsősorban nekik köszönhetően. No persze nem azért utazunk teljes kerettel, hogy a kispad pihengessen. Minden poszton sikerült forgatni csapatunkat. Középen Jázmin és Virág, a szélen pedig fiataljaink: Alexa, Valentina és Bíborka jutottak szóhoz. Az első tapogatózós félidő után, egy számunkra minden szempontból vállalható 10-6-os második játékrész következett.

Ezúton is gratulálunk ellenfelünknek és sok sikert kívánunk a jövő keddi Megyei döntőn! Hajrá Nagypeterd! Hajrá Hobol!